Merivälja Kooli meeskonnad Robotex robootikaüritusel

Loomise kuupäev 27.11.2023

17-18 november toimus Eesti suurim robootikaüritus Robotex, millest võttis osa ka 5 Merivälja kooli meeskonda.
Robotex on Euroopa suurim robootikaüritus, mis sai alguse näputäie Tallinna Tehnikaülikooli tudengite ehitatud robotitest, mille nad panid TTÜ koridori kaastudengitele vaatamiseks välja. Info sellisest väljapanekust ning huvi selle vastu levis kulutulena üle linna ning juba järgmisel aastal ei olnud näituse ajal enam ruumi koridoris liikuda - võeti kasutusele TTÜ spordihoone, paari aastaga jäi ka see väikeseks, huviliste ja osalejate arv kasvas plahvatuslikult, koliti Eesti Näituste messikeskusesse ning seejärel juba Unibet Arenale. Kogu üritus toimib tänaseni ainult vabatahtlike tegevuse najal ning osalejaid on üle maailma alates lasteaialastest kuni suurte tehnikaettevõteteni. Meie laste ehituse teemaks on sel aastal autovaba linn nt kas inimesed saaks ilma autota hakkama ning milliseid tegevusi saab ja mida mitte teha autoga sõites.
Enne koolivaheaega moodustasid Merivälja Kooli robootikaringi õpilased tunnis tiimid, kus lapsed valmistasid oma näitusetööd ette ja jätkasime sellega koolis veel kolme tunni jooksul. Meeskonnad olid kuni kuueliikmelised. Robotexi reeglite kohaselt pidi meeskonna robot tegema meeskonna poolt ette valmistatud alal kolme erinevat tegevust. Roboti ja linna ehitamise käigus õpiti nii meeskonnatööd, planeerimist kui ka oma töö esitlemist.
Robotex on selleks korraks läbi, kuid lastel on emotsioonid siiani laes ning lapsed ootavad juba uut näitust kevadel. Praegu aga jätkame tundides oma robootika-, programmeerimis- ja ettevõtlusõppega ning lihvime oma oskusi veelgi.
Aitäh Merivälja Kooli robootikaringi Robokaru juhendaja Liia Tammes

Viimati muudetud 27.11.2023.